Програми фонду

TourTurka: Досліджуй. Надихайся

Соціально-економічні показники Турківського району за останні роки свідчать про поглиблення тенденцій депресивності: основі економіки району складають бюджетні установи, що призводить до низьких темпів зростання бюджетних надходжень та поглибленню диспропорцій регіонального розвитку. Так, у рейтингу соціально-економічного розвитку районів Львівської області, який регулярно підраховується Львівською ОДА, Турківщина «впевнено посідає» місця в останній п’ятірці через слабку економічну базу, нерозвинену інфраструктуру та від’ємну міграцію населення. Всі населені пункти району мають статус гірських. Район - єдиний з прикордонних районів області, в якому відсутній пункт пропуску.

На Турківщині велика кількість незайнятого населення: з 26 тис. осіб працездатного населення фактично працюють 6,5 тис. осіб. У скрутному становищі перебувають сільські жителі району, які мають низькі доходи через збитковість сільськогосподарського виробництва на гірських територіях.

Водночас Турківський район відомий своєю історичною, мистецькою спадщиною та унікальними краєвидами. На його території знаходяться заповідники, пам’ятки архітектури, а також джерела води з унікальним складом та властивостями, про які, на жаль, мало хто знає. На сьогодні туризм в районі набагато слабше розвинений, у порівнянні з сусідніми районами. Окрім того, поруч з Турківським районом знаходиться курорт Східниця та Трускавець, які є більш відомими, а отже левова частка туристів обирають саме ці курорти.

На території району немає великих підприємств, чи фермерських господарств, а це означає, що місцеве населення не має вибору у працевлаштуванні, що призводить до відчутної трудової міграції. Крім того, тутешні землі та рельєф не дають можливості ефективно займатися сільським господарством. Як результат – сотні сімей знаходяться на порозі бідності і тисячі дітей не мають повноцінної сім’ї, оскільки батьки, через безвихідність ситуації, змушені покидати сім’ї та їхати на заробітки. Для того, щоб змінити цю прикру ситуацію в регіоні, потрібно розвивати його сильні сторони. Одним з найбільш перспективних напрямків розвитку регіону є туризм.

Ключовими заходами для розвитку туристичного потенціалу гірських територій виступає покращення доступності та промоція території.

Проект «TourTurka: Досліджуй. Надихайся» передбачає розвиток туризму в регіоні, зокрема: розробку туристичного маршруту визначними місцями Турківського району, які будуть найбільш цікавими для туристів; створення описів вибраних місць, використовуючи історичні довідки та розповіді місцевих жителів, та позначення їх на інтерактивній карті, яка буде доступна відвідувачам Карпат, як в онлайн режимі, так спеціальних стендах, що будуть розміщені безпосередньо коло самої пам’ятки, а також в прохідних/проїзних місцях. Також у всіх визначених туристичних пунктах, кожен турист зможе взяти брошуру з детальним описом того чи іншого визначного місця.

В рамках даного проекту, враховуючи сучасні тенденції, планується розробка веб-сайту на основі зібраної інформації. На цьому сайті кожен зможе ознайомитися з самим маршрутом, схемою проїзду, описом позначених об’єктів, а також матиме можливість записатися з групою на екскурсію цими визначними місцями.

Для того, щоб якомога більше людей з усієї України дізналося про даний маршрут, планується проведення рекламної кампанії у мережі Інтернет, зокрема у соціальних мережах, оскільки таким чином можна буде донести інформацію про даний маршрут до цільової аудиторії.

Image
нам потрібна ваша допомога

Долучайтесь до нас

Як каже народна мудрість – "Добре роби — добре й буде!". Як ми всі уже змогли переконатися, волонтерська робота є найважчою, але водночас і найважливішою. Саме на волонтерській діяльності грунтується благодійність.

© 2014-2021 Благодійний Фонд "Скарби Нації"

Розробка сайту:

kaddirect