Програми фонду

Стежками Карпат: Верховинський Вододільний хребет

Боринська громада налічує 33 населених пункти, в яких проживає понад 23 тис. людей, з яких 22 тисячі осіб - це мешканці сіл. Станом на початок 2021 року Боринська ОТГ є однією з найбідніших громад Львівської області, адже на її території немає великих промислових підприємств та  фермерських господарств, а це означає, що місцеве населення не має вибору у  працевлаштуванні, що призводить до  відчутної  трудової міграції. Також тутешні землі не придатні для ефективного ведення сільського господарства, а гірський статус населених пунктів Боринської ОТГ зменшує привабливість території для відкриття заводів чи великих господарств, адже такий статус вимагає від роботодавця доплачувати працівникам додаткові надбавки. Крім того стрімкі підйоми та спуски, а також звивисті дороги створюють додаткові перешкоди для габаритного транспорту. Як результат – сотні сімей знаходяться на порозі бідності і тисячі дітей не мають повноцінної сім’ї, оскільки батьки, через безвихідність ситуації, змушені покидати сім’ї та їхати на заробітки. Для того, щоб змінити цю прикру ситуацію в регіоні, потрібно розвивати його сильні сторони. Одним з найбільш перспективних напрямків розвитку регіону є туризм.

Територія громади це частина колишнього Турківського району, здавна відомого своєю історичною, мистецькою спадщиною та унікальними краєвидами. Тут знаходяться заповідники, пам’ятки історії, а також джерела води з унікальним складом та властивостями, про які, на жаль, мало хто знає. На сьогодні туризм в районі набагато слабше розвинений, у порівнянні з сусідніми районами. Окрім того, поруч знаходиться курорт Східниця, Трускавець, Славське, які є більш відомими, а отже левова частка туристів обирають саме ці курорти. Саме тому розвиток туризму в регіоні дасть поштовх до економічного розвитку Боринської громади.

Реалізація проєкту сприятиме розвитку туризму на території Боринської громади. Створення нових туристичних шляхів та відпочинкових локацій, передбачених даним проєктом, збільшить привабливість даної місцевості не тільки для туристів з України, а й з закордону, що у свою чергу позитивно вплине на розвиток інфраструктури та малого бізнесу у громаді, як це відбувалося у сусідніх районах та громадах. Місцеві жителі зможуть реалізовувати продукцію власного виробництва, пропонувати послуги розміщення, надавати різного роду послуги, що позитивно вплине на розвиток громади та й добробуту її населення.

Маршрут "Верховинський Вододільний хребет" ‑ один з найцікавіших в регіоні і пролягає через Розлуч – Турка – Сянки (потягом) – Верховинський Вододільний хребет (до г. Пікуй) – Гусне. Довжина маршруту 75 км, з них 38 км – пішки. Поблизу с. Сянки (найбільш високогірне село району – 890 м н.р.м.) знаходиться витік річки Сян. Зараз Сянки стали центром лижного спорту (в 1913 році тут була найкраща лижна траса Польщі), є траси для лижних гонок та зимового спортивного орієнтування. На межі із Закарпаттям розташований Ужоцький перевал, свідок грізних історичних подій: є могили австро-угорських та російських вояків, полеглих у боях Першої світової війни та символічна могила Українських Січових Стрільців на місці першого їх бою у вересні 1914 року. З Сянок туристи пішки прямують до г. Пікуй (1408 м) Верховинським Вододільним хребтом. Зверху відкриваються чудові краєвиди на Закарпаття, на Сколівські Бескиди і Турківську Верховину. Туристів зачарує рослинний світ Пікуя. Не випадково тут створено заказник площею 711 га.

В рамках даного проєкту планується творення відпочинкових зон на початку пішого шляху в с. Сянки поблизу пам’ятника Січовим Стрільцям та в кінці маршруту, у підніжжі гори Пікуй. Кожною відпочинковою зоною одночасно зможе скористатися 30-40 людей, де вони матимуть можливість приготувати їжу, поїсти, відпочити.

Враховуючи сучасні тенденції, планується створення рекламних відео-роликів та проведення рекламної кампанії у мережі Інтернет, зокрема у соціальних мережах, для того, щоб якомога більше людей з усієї України дізналося про даний маршрут. Таким чином можна буде донести інформацію про туристичний потенціал Турківщини, зокрема на території Боринської ОТГ, до цільової аудиторії.

Всі основні фонди, придбані або створені під час проекту - будуть у комунальній власності громади, а створені відпочинкові зони будуть корисними не тільки для туристів, а й для місцевих жителів, які зможуть там відпочивати з родинами та друзями.

Image
нам потрібна ваша допомога

Долучайтесь до нас

Як каже народна мудрість – "Добре роби — добре й буде!". Як ми всі уже змогли переконатися, волонтерська робота є найважчою, але водночас і найважливішою. Саме на волонтерській діяльності грунтується благодійність.

© 2014-2021 Благодійний Фонд "Скарби Нації"

Розробка сайту:

kaddirect